TR: Yapay Zeka ve Nesnelerin İnterneti alanlarında - TmaxSoft
TmaxSoft Named a Mainframe Modernization Software Leader for the Second Year in a Row.
Read the Full Report
emea-press

TmaxSoft: 2018'de Yapay Zeka ve Nesnelerin İnterneti alanlarında yaşanacak gelişmeler ana bilgisayar modernizasyonunun önemini açığa çıkaracak

Gartner'ın tahminlerine göre, Yapay Zeka ve Nesnelerin İnterneti önümüzdeki birkaç yıl içinde bazı pazarları tamamen değiştirecek. Web sitelerini görsel ve sesli aramayı destekleyecek şekilde yeniden tasarlayan öncü markalar 2021'e kadar e-ticaret gelirlerini %30 artıracak. 2020'ye kadar, yeni elektronik ürün tasarımlarının %95'inde Nesnelerin İnterneti teknolojisinin yer alacağı da tahmin ediliyor.

 

Yapay Zeka, makine öğrenimi ve Nesnelerin İnterneti gibi teknolojiler, işletmelerin hızla yeni hizmetler sunmasını ve veriyi çabucak işlemelerini gerektiriyor. TmaxSoft'a göre, 2018'de ana bilgisayar modernizasyonu işletmeler için en önemli konulardan biri haline gelecek. TmaxSoft, eski ana bilgisayar sistemlerinin, bu yeni teknolojilerin kullanılmasını geciktirerek kurumların dijital çağda rekabetin gerisinde kalmasına neden olduğunu belirtiyor.

 

TmaxSoft Türkiye Genel Müdürü İlker Saltoğlu, "Dijital teknolojiler, üzerinde durdukları her alanı temelinden sarstığı için iş modelleri eskisine göre çok daha değişken. Bu da kurum olarak kendini yeniden tanımlamayı ve değişen pazar koşullarına esnek bir şekilde ayak uydurabilmeyi sadece rekabet için değil, ayakta kalmak için de çok önemli birer beceri haline getiriyor. Eski ana bilgisayar sistemlerinin sorunu, değişen koşullara ayak uydurmak için kullanılması gereken yeni teknolojileri keşfetmeyi zorlaştırması" dedi.

 

Gartner'ın tahminlerine göre, Yapay Zeka ve Nesnelerin İnterneti önümüzdeki birkaç yıl içinde bazı pazarları tamamen değiştirecek. Web sitelerini görsel ve sesli aramayı destekleyecek şekilde yeniden tasarlayan öncü markalar 2021'e kadar e-ticaret gelirlerini %30 artıracak. 2020'ye kadar, yeni elektronik ürün tasarımlarının %95'inde Nesnelerin İnterneti teknolojisinin yer alacağı da tahmin ediliyor.

 

İlker Saltoğlu, yapılan bu tahminler hakkında şunları söyledi: "Web sitelerine, gelirleri artıracak ve rekabette avantaj sağlayacak görsel ve sesli arama özelliği eklemek için şirketin BT operasyonlarına gelişmiş Yapay Zeka becerileri entegre edilmesi gerekiyor. Yeni ürünlerin çoğunda yer alan Nesnelerin İnterneti özellikleri ise yeni hizmetler adına kurumlara yeni fırsatlar sunacak. Uygun yazılımlara ve veri işleme becerilerine sahip olanlar bu fırsatlardan faydalanabilecek.”

 

Onlarca yıldır kullanılan eski teknolojiler piyasaya çıkma hızını yavaşlatmalarının yanı sıra, yeni hizmetler sunmayı ve rakiplere karşılık vermeyi zaman alan bir iş haline getirerek yenilikçiliğin de önünü kesiyor. Eski ana bilgisayar sistemleri yalnızca şirketlere yüksek bakım maliyetleri çıkarmakla kalmıyor, aynı zamanda sınıfının en iyisi olan yazılımlara erişimi de kısıtlıyor. Geleneksel ana bilgisayar sistemlerinin karşı karşıya kaldığı başka önemli kısıtlamalar da var. Bunların arasında, tek bir tedarikçiye bağlı kalmak ve bu eski teknolojilerle çalışma becerisine ve tecrübesine sahip kişilerin sayısının azalması gibi durumlar yer alıyor" dedi.

 

İlker Saltoğlu sözlerini şöyle tamamladı: "Bu yıl Yapay Zeka ve Nesnelerin İnterneti teknolojileri büyük heyecan yarattı. Bu teknolojiler hiç şüphesiz ki önümüzdeki birkaç yıl içinde sektörleri tamamen dönüştürecek. İnternet ve mobil teknolojiler çoğu kurumu gafil avladı. Bazı devler yıkılırken, birçok iş kolu gereksiz hale geldi. Buradan çıkarılacak ders, yeni duruma daha uyumlu rakipler ortaya çıktıkça, hızlı hareket edebilen ve rekabet imkanı veren altyapıların kullanılması gerektiği oldu. Eski ana bilgisayar sistemleri, BT konusunda zamanı geçmiş bir yaklaşıma sahip olduklarından kurumları ağırlaştırıyor. Bu nedenle, modern iş dünyasının dinamizmine ayak uydurabilmek için ilk adım modernizasyon oluyor."

 

TmaxSoft Hakkında

Bulut, altyapı ve eski sistem modernizasyonuna odaklanan yenilikçi bir küresel yazılım şirketi olan TmaxSoft, kurumsal CIO'lara, küresel BT güç merkezlerini desteklemek ve rekabet avantajı sağlamak için uygulanabilir alternatif çözümler sunmaktadır. Tibero, Veri Merkezleri için en iyi kurumsal RDBMS ürünüdür. OpenFrame, toplam mülkiyet maliyetini düşürüp geçiş riskini en aza indirirken, anabilgisayar uygulamalarının, kaynakların ve verilerin daha düşük maliyetli, yüksek performanslı bir açık sisteme veya bulut sistemine taşınmasına olanak tanıyan, eski sistemlere yönelik bir rehosting çözümüdür. JEUS ise J2EE 1.4, JAVA EE 5, JAVA EE 6 sertifikasına sahip dünyadaki ilk web uygulaması sunucusudur ve geleneksel WAS çözümlerine kıyasla gelişmiş güvenlik sağlar. TmaxSoft 1997'de Güney Kore'de kurulmuştur ve bugün dünyadaki 20 stratejik merkezde 1.000'den fazla çalışanı bulunmaktadır. Daha fazla bilgi için www.tmaxsoft.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

F5 İletişim Yönetimi ½ LEWIS+ Partner – 0216 349 40 43 ofishalki@f5-pr.com

Murat Demirok – 0533 730 58 53 / muratdemirok@f5-pr.com