TR: TmaxSoft, Red Hat işbirliğiyle Tibero’yu AWS’ye taşıyor - TmaxSoft
TmaxSoft Named a Mainframe Modernization Software Leader for the Second Year in a Row.
Read the Full Report
emea-press

TmaxSoft, Red Hat işbirliğiyle
Tibero’yu AWS’ye taşıyor

Altyapı yazılımları alanına odaklanan ve yenilikçi çözümleriyle tanınan TmaxSoft, Oracle uyumluluğu ile öne çıkan ve yüksek derecede ölçeklenebilen kurumsal veri tabanı Tibero’nun, Amazon Machine Image (AMI) aracılığıyla, Red Hat Enterprise Linux üzerinde kullanılabilmesi için Red Hat ile işbirliği yaptığını duyurdu.

TmaxSoft’un Red Hat ile süregelen ilişkisinin devamı kapsamında duyurusu yapılan Tibero AWS VM, Red Hat müşterilerine Tibero’yu AWS Marketplace üzerinden kolay kolay bir şekilde konfigürasyon yapma ve sipariş etme imkanı veriyor.

“TmaxSoft müşterilerin mevcut seçeneklerini genişletmek amacıyla Red Hat ile doğrudan işbirliği yapıyor olmaktan dolayı heyecanlıyız” diyen TmaxSoft CEO’su ve Başkanı Joshua Yulish, şöyle devam etti: “Tecrübemize göre, büyük kurumsal Linux platformları üzerinde güvenilirlik ve performans arayan Tibero veri tabanı müşterileri büyük bir oranda Red Hat Linux Enterprise kullanıyorlar. Şimdi güvenerek kullandıkları bu çözümü AWS Marketplace’e uyarlayabiliyoruz. Bu hem kurumsal hibrit pazarlarına, hem de işlerini büyütürken kurumsal seviyede veri tabanı performansı ve güvenlik ihtiyacı olan KOBİ’lere hitap ediyor.”

Red Hat’te Global Teknoloji Ortakları biriminde kıdemli yönetici olan Mike Werner ise, “Kurumsal BT, bulut ortamları boyunca genişliyor ve bir yandan da altyapı müşterilerinin kendi veri merkezlerinde güvenerek kullandığı kurumsal klasman çözümlerin ortak bulutta erişilebilir olması bekleniyor. TmaxSoft, Tibero veri tabanı yönetimi sistemini (DBMS) bir AMI olarak Red Hat Enterprise Linux üzerinde kullanılabilir kılarak, birçok konuşlandırma yöntemi özelinde müşterilerin tercih yapma gücünü artırıyor. TmaxSoft ile bu açık hibrit mimari üzerinde işbirliği yapıyor olmaktan dolayı memnunuz” dedi.

TmaxSoft’un Tibero’su yüksek derecede ölçeklenebilen, kaynakları verimli kullanan ve yüksek miktarda işlemsel veri işleme ve analitiğe etkin bir şekilde yanıt veren bir DBMS. Uygun fiyatlandırmasıyla ileri düzeyde Oracle uyumluluğuna sahip olan ürün, ayrıca Oracle veri türlerini, komutlarını, şemalarını, saklanmış prosedürlerini ve SQL uzantılarını destekliyor. Tibero’nun aynı zamanda IBM DB2, MS SQL ve başka veri tabanları özelinde de benzer ürün ve dönüştürme avantajları bulunuyor.

TmaxSoft Hakkında

Bulut, altyapı ve eski sistem modernizasyonuna odaklanan yenilikçi bir küresel yazılım şirketi olan TmaxSoft, kurumsal CIO'lara, küresel BT güç merkezlerini desteklemek ve rekabet avantajı sağlamak için uygulanabilir alternatif çözümler sunmaktadır. Tibero, Sanal Veri Merkezleri için en iyi kurumsal RDBMS ürünüdür. OpenFrame, toplam mülkiyet maliyetini düşürüp geçiş riskini en aza indirirken, anabilgisayar uygulamalarının, kaynakların ve verilerin daha düşük maliyetli, yüksek performanslı bir açık sisteme veya bulut sistemine taşınmasına olanak tanıyan, eski sistemlere yönelik bir rehosting çözümüdür. JEUS ise J2EE 1.4, JAVA EE 5, JAVA EE 6 sertifikasına sahip dünyadaki ilk web uygulaması sunucusudur ve geleneksel WAS çözümlerine kıyasla gelişmiş güvenlik sağlar. TmaxSoft 1997'de Güney Kore'de kurulmuştur ve bugün dünyadaki 20 stratejik merkezde 1.000'den fazla çalışanı bulunmaktadır. Daha fazla bilgi için www.tmaxsoft.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

  • F5 İletişim Yönetimi  LEWIS+ Partner – 0216 349 40 43 – ofishalki@f5-pr.com
  • Peter Bulut Ağca – 0530 498 91 66 / peterbulutagca@f5-pr.com
  • Murat Demirok – 0533 730 58 53 / muratdemirok@f5-pr.com